Baysal Otomotiv Propars

Tek çatı altında karşılanan ihtiyaçlar ve başarı artışı

Ücretsiz Dene

1989’da bir aile şirketi olarak kurulan, zamanla büyüyen ve otomotiv sektörüne uzun yıllardır rekabetsiz fiyatlarla öncülük eden firmalardan biri olan Baysal Otomotiv, sattığı 300,000’den fazla ürün ve binlerce siparişle başa çıkmakta zorlanıyordu. Orta ölçekli bir işletme olarak daha fazla başarı arayışındaydı.

Yaşadıkları Sorunlar

Her ay satışlarınız için kağıt fatura kesmek bile eğer yüzlerce siparişiniz varsa, özel personel gerektirecek kadar çok zaman alan bir işti. Baysal Otomotiv, her ay binlerce siparişin kağıt fatura yığınlarıyla uğraşıyordu ve binlerce faturanın matbaa maliyeti, saklaması, göndermesi derken kağıt faturalardan yılmıştı.

Ön muhasebe ihtiyacı için bir ön muhasebe programına her yıl çok para ödüyordu.

Tedarikçilerin, müşterilerin ve hesapların takibini yapmakta zorlanıyordu.

Yüz binlerce ürünü 2013’te internete taşıdığında, online satış sitelerinde ürünlerin stoklarını güncel tutmakta çok zorlandı.

Yüzlerce sipariş, her yerden gelen müşteri mesajları ve talepleri kontrolden çıkmıştı.

"Propars bizi kağıt faturalarla uğraşmaktan kurtardı ve biz mesaide değilken bile o çalışmaya devam ediyor."

Propars'ın Çözümleri

Propars’la tanışan Baysal Otomotiv, kağıt faturalarla para ve zaman kaybetmekten kurtuldu. Faturalaşmanın modern yoluyla tanıştı ve e-fatura kullanmaya başladı. Propars çatısı altında e-fatura hakkındaki tüm ön yargıları ve çekinceleri ortadan kalktı. Artık e-fatura rahatlığını herkese tavsiye ediyor.

Muhasebe ihtiyacını Propars’ın ön muhasebe modülü karşıladığı için başka bir programa her sene binlerce lira ödemekten kurtuldu.

İnternetteki stoklarını, fiziksel mağazasındakilerle eşit tutma işini Propars’a bıraktı. Propars kendisine sadece bir kez yüklenmiş olan ürünleri otomatik olarak ilanlıyor ve stokları her sitede eşit tutuyor stoğu biten ürünleri otomatik olarak ilandan kaldırıyor.

Propars’ı full paket kullanan Baysal Otomotiv, Propars’la artık ticarette daha da başarılı ve satışları Propars’la %48 arttı.

İşletme, yakında dünyaya açılmaya hazırlanıyor.

© 2012 - 2019 Propars