Интеграции на глобалниот пазар

Соберете ги вашите трансакции за е-трговија заедно во еден панел и управувајте со нив автоматски!

Европски пазари

Амазон Европа

5 земји пазар

Ебеј Европа

5 земји пазар

Алегро.пл

Полски пазар

Ticketmaster

Пазар на Франција (наскоро)

Ото.де

Германски пазар (наскоро)

zalondo.com

Германски пазар (наскоро)

Глобални пазари

Amazon.com

Пазариери

ebay.com

Пазариери

etsy.com

Пазариери

Амазон.ае

Арабија пазар

amazon.co.jp

Јапонски пазар

Walmart.com

Америка (наскоро)

желба.com

Глобална

Aliexpress.com

Глобал (наскоро)

Пазари на Турција

amazon.com.tr

Пазариери

Трендиол.com

Пазариери

Hepsiburada.com

Пазариери

јас nxnumx.co

Пазариери

GittiGidiyor.com

Пазариери

ERP / сметководствени интеграции

логото

ERP / сметководствена програма

нецис

ERP / сметководствена програма

Микро

ERP / сметководствена програма

Небим

ERP / сметководствена програма

САП

ERP / сметководствена програма

Други програми

ERP / сметководствена програма

Платформи за е-трговија

Shopify

Платформа за е-трговија

Голема трговија

Платформа за е-трговија

Тицимакс

Платформа за е-трговија

идеи

Платформа за е-трговија

tsoft

Платформа за е-трговија

Мазака

Платформа за е-трговија

Најчесто поставувани прашања

Што е Пропарс?
Propars е програма за олеснување на трговијата што може да ја користи секој бизнис што тргува. Ги зачувува бизнисите од користење на одделни програми за нивните различни потреби и им заштедува време и пари на бизнисите. Благодарение на многуте карактеристики како што се управување со акции, управување пред сметководство, нарачка и управување со клиенти, бизнисите можат да ги задоволат сите нивни потреби под еден покрив.
Какви карактеристики има Propars?
Пропарс има карактеристики за управување со залихи, управување со набавки, менаџмент на сметководство, менаџмент за е-трговија, управување со нарачки, менаџмент за комуникација со клиенти. Овие модули, од кои секој е доста сеопфатен, беа дизајнирани во согласност со потребите на МСП.
Што значи управување со е-трговија?
Управување со е-трговија; Тоа значи дека достигнувате милиони клиенти во Турција и во целиот свет со тоа што ќе ги доведете производите што ги продавате во вашиот бизнис на Интернет. Ако имате Propars со вас, не двоумете се, управувањето со е-трговија е многу лесно со Propars! Propars ги автоматизира повеќето неопходни процеси и ви помага да постигнете успех во е-трговијата.
Во кои канали за е-трговија моите производи ќе се продаваат со Пропарс?
На најголемите дигитални пазари каде што многу продавачи како што се N11, Gittigidiyor, Trendyol, Hepsiburada, Ebay, Amazon и Etsy ги продаваат своите производи, Propars автоматски ги става производите во продажба со еден клик.
Како ќе ги префрлам моите производи на Пропарс?
Со цел вашите производи да бидат пуштени во продажба на многу интернет пазари, доволно е да ги префрлите на Propars само еднаш. За ова, малите бизниси со мал број производи можат лесно да ги внесат своите производи користејќи го модулот за управување со залихи на Propars. Бизнисите со многу производи можат да испраќаат XML -датотеки што содржат информации за производот во Propars и да пренесат илјадници производи на Propars за неколку секунди.
Како да почнам да користам Propars?
Може да побарате бесплатен пробен период со кликнување на копчето „Обиди се бесплатно“ во горниот десен агол на секоја страница и пополнување на формуларот што се отвора. Кога ќе стигне вашето барање до вас, претставникот на Propars ќе ве повика веднаш и ќе започнете да ги користите Propars бесплатно.
Купив пакет, дали можам да го сменам подоцна?
Да, можете да се префрлате помеѓу пакетите во секое време. За да бидете во тек со променливите потреби на вашиот бизнис, само јавете се на Пропарс!

Не можеш да одлучиш?

Дозволете ни да ви помогнеме да одлучите.
Ве молиме јавете се кај нашиот претставник за клиенти за нашите пакети.

Интеграции на пазарот

  Ако ги продавате производите во вашата продавница на интернет, ќе заработите многу повеќе пари. Да. Сега сите го знаат ова. Сопствениците на продавници кои не можеа да бидат во чекор со времето и велеа „Трговските центри се отворија, дојде интернетот, трговците исчезнаа“, почнаа да сфаќаат дека немаат друг избор освен да стапнат на интернет еден по еден. И навистина, интернетот и онлајн продавањето е вашиот спасител. Можеби некои од вас ќе се налутат на ова и ќе кажат: „Од каде ова, продавање на интернет, е-трговија, не знам што...“. Без разлика дали ви се допаѓа или не, е-трговијата е единствениот начин да преживеете и всушност да заработите повеќе. Прашувате зошто? Бидејќи милиони клиенти кои се оддалечени со милји, кои не можат да поминат пред вратата на вашата продавница, сурфаат на интернет секој ден. Ако имате продавница на интернет, милиони клиенти кои повеќе не можат да го напуштат интернетот благодарение на паметните телефони, многупати шетаат низ вратата на вашата продавница на Интернет. За неколку дена се наоѓате како подготвувате нарачки за Сивас, Анкара, па дури и за селата каде што товарот не оди. Според статистиката на Propars, продавница која не се занимава со е-трговија и има во просек 500 производи, го зголемува прометот за 35% во шест месеци по започнувањето на е-трговија. Покрај тоа, ова е најниската позната стапка. Има уште многу успешни. Повеќето од компаниите кои започнуваат е-трговија почнуваат да добиваат 1-2 нарачки дневно во рок од 10-15 месеци доколку не направат грешка предизвикана од нив. * Онлајн клиентите се многу попозитивни од оние кои доаѓаат во вашата продавница. Тие ви даваат високи оценки кога ќе ја добијат вашата нарачка, која добро ја пакувате и ја испраќате за 1-2 дена; повеќето од нив не очекуваат многу; Доволно им е малку брза и нежна акција. Не се спротивставувајте на е-трговијата. Дојдете и почнете да ги продавате производите во вашата продавница преку Интернет, зголемете го вашиот промет и профит.  

  Па, што е производот на интернет?дали е навистина продадено?

  продажба на производи на интернет има два начина:
  • Изградете веб-страница и продавајте ги вашите производи од таму,
  • N11.com, тоа оди, Hepsiburada.com Да станете член на сајтови како што се отворање продавница и продавање производи.

  Направете си сајт и продавајте производи:

  Ако штотуку почнувате со е-трговија, ова е малку тежок метод за вас. Бидејќи има милиони сајтови на интернет, што значи дека имате милиони конкуренти. Денес, не е лесно да се постави и управува веб-локација, да се оптимизира SEO, да се рангира високо на сајтовите за пребарување како Google. Тоа е исто така скапо. Потребно е да се одвои буџет за рекламирање и да се платат многу компании или експерти. Затоа што ако вашата веб-страница не е погодна за мобилни телефони, нема убав и успешен дизајн или ако не е високо рангирана на Google, за жал, не функционира. Наместо да правите таква инвестиција и трошок кога започнувате е-трговија, прво започнете со полесниот. Значи другата опција. Се разбира, треба да имате посебен сајт за вас, сега сме во модерно време. Но, додека ја правите вашата е-трговија лесно со втората опција и заработувате пари, со текот на времето ќе се грижите за вашиот сајт.

  Продажба на производи на сајтови како што се N11, Gittigidiyor:

  Еве еден лесен и ефтин начин да започнете е-трговија. Постојат четири големи локации во Турција каде што можете да влезете и да продавате производи. Ги нарекуваме четирите големи меѓу себе: •N11.com •Gittigidiyor.com •Hepsiburada.com •Sanalpazar.com Повеќето од овие страници се рекламираат на интернет и на телевизија со огромни буџети за вас и привлекуваат милиони клиенти. Со други зборови, милиони клиенти ги посетуваат овие страници секој ден. на готовс, ефтино те чекам. Сè што треба да направите е да станете член на овие страници и да отворите виртуелна продавница. Ова е прилично евтин начин во споредба со другата опција. Тие ви наплаќаат провизија додека вршите продажба, а некои бараат кирија во продавницата; но бројките се прилично пристојни. Ајде да дојдеме до главната поента. По отворањето на продавница на овие сајтови, започнуваат класичните тешкотии на е-трговијата. Треба да објавите оглас за секој производ во вашата продавница; што може да потрае со денови ако имате стотици производи. Треба веднаш да ги идентификувате производите што се без залиха во вашата продавница или добавувач и веднаш да ги отстраните. Затоа што ако не отстраните производ што го немате, и ако дојде нарачка за тој производ, клиентите ќе го скршат вашиот резултат од продавницата затоа што не можете веднаш да го испратите. Ако имате стотици производи, тоа ќе го доживувате често, па резултатот на вашата продавница ќе опадне многу и продавницата ќе биде затворена од страна на страницата. Ако сте отвориле продавница на други сајтови, која дефинитивно ќе ја отворите кога ќе уживате во плодниот вкус на е-трговија, кога ќе има распродажба на една од сајтовите, ќе мора да ги посетите сите страници и да ја намалите количината на залиха на продадениот производ за -1. Ќе бидат потребни денови и часови за да се обидете да ги направите сите овие работи рачно наместо да се фокусирате на подготовката на нарачката. Ќе поминувате часови на компјутер бидејќи треба брзо да одговорите на дојдовните пораки од клиентите. И ќе доживеете многу повеќе класични проблеми со е-трговија како илјадници други продавачи.

  Но, не грижете се. бидејќи интеграција има такво нешто.

  Што е интеграција на пазарот?

  Интеграцијата грубо значи поврзување на две работни платформи. Една од работите што функционира овде е програмата за управување со трговијата Propars; другата е една од локациите како N11 или Gittigidiyor. стр во ПропарсАзар место интеграции ете го. Со други зборови, Propars N11 е интегриран со сајтовите на пазарот што ги споменавме, како што е Gittigidiyor, односно е поврзан со себе, односно работи поврзано. Пропарс има интеграции на пазарот Со поврзување со овие сајтови, тој ја прави целата напорна работа за вас. Барање интеграција на пазарот тоа значи: Интегрирање и извршување на работата од Пропарс! Ако користите Propars, првично ќе ја поставите вашата листа на производи на Propars со помош на датотека XML или Excel. Вашата листа на производи ќе ги содржи и имињата, кодовите на залихите, количините на залиха, деталните информации и описите на производите. Потоа, Propars ќе ја изврши целата напорна работа автоматски и ќе ги користи информациите за производот што сте ги поставиле за отворање и затворање реклами на сите овие страници, ажурирање на акциите и многу повеќе, и нема да морате да работите.

  Што е XML? XML е еден вид датотека што изгледа како датотека Excel како што ја знаеме, но е зачувана на Интернет, а не на компјутер. Општо земено, вашите добавувачи ќе имаат XML. Кога користите Propars, доволно е да побарате XML од вашите добавувачи за производите што ги имате и да го поставите на Propars. Ако немате XML, можете да користите и датотека Excel со информации за производот. На овој начин, информациите за вашиот производ се прикачуваат на Propars на големо одеднаш. Доколку немате голем број производи, можете да ги регистрирате вашите производи еден по еден на Пропарс пред да започнете.