Integrimet e Tregut Global

Bashkoni transaksionet tuaja të tregtisë elektronike së bashku në një panel të vetëm dhe menaxhojini ato automatikisht!

Tregjet Evropiane

Amazon Europe

5 Vende Tregu

Evay Europe

5 Vende Tregu

allegro.pl

Tregu polak

Cdiscount

Tregu i Francës (së shpejti)

Ottto.de

Tregu i Gjermanisë (së shpejti)

zalondo.com

Tregu i Gjermanisë (së shpejti)

Tregjet Globale

Amazon.com

Pazaryeri

ebay.com

Pazaryeri

etsy.com

Pazaryeri

amazon.ae

Tregu i Arabisë

amazon.co.jp

Tregu i Japonisë

Walmart.com

Amerikë (së shpejti)

Urime.com

Global

Aliexpress.com

Global (Së shpejti)

Tregjet e Turqisë

amazon.com.tr

Pazaryeri

Trendyol.com

Pazaryeri

Hepsiurada.com

Pazaryeri

I nxnumx.co

Pazaryeri

GittiGidiyor.com

Pazaryeri

ERP / Integrimet e Kontabilitetit

logo

ERP / Programi i Kontabilitetit

netsis

ERP / Programi i Kontabilitetit

Mikro

ERP / Programi i Kontabilitetit

Nebim

ERP / Programi i Kontabilitetit

SAP

ERP / Programi i Kontabilitetit

Programet e tjera

ERP / Programi i Kontabilitetit

Platformat e tregtisë elektronike

Shopify

Platforma e tregtisë elektronike

Bigcommerce

Platforma e tregtisë elektronike

Ticimax

Platforma e tregtisë elektronike

ideoftoft

Platforma e tregtisë elektronike

tsoft

Platforma e tregtisë elektronike

Mazaka

Platforma e tregtisë elektronike

Pyetje të shpeshta

Çfarë është Propars?
Propars është një program lehtësues tregtar që mund të përdoret nga çdo biznes që tregton. Ai kursen bizneset nga përdorimi i programeve të veçanta për nevojat e tyre të ndryshme dhe kursen kohë dhe para për bizneset. Falë karakteristikave të tij të shumta të tilla si menaxhimi i aksioneve, menaxhimi i para-kontabilitetit, porosia dhe menaxhimi i klientit, bizneset mund të plotësojnë të gjitha nevojat e tyre nën një çati.
Çfarë veçorish ka Propars?
Propars ka Menaxhimin e Inventarit, Menaxhimin e Blerjeve, Menaxhimin e Kontabilitetit, Menaxhimin e Tregtisë Elektronike, Menaxhimin e Porosive, Menaxhimin e Komunikimit me Klientin. Këto module, secila prej të cilave janë mjaft gjithëpërfshirëse, u krijuan në përputhje me nevojat e NVM -ve.
Çfarë do të thotë Menaxhimi i Tregtisë Elektronike?
Menaxhimi i tregtisë elektronike; Kjo do të thotë që ju arrini miliona klientë në Turqi dhe në të gjithë botën duke sjellë produktet që shesni në biznesin tuaj në internet. Nëse keni Propars me vete, mos hezitoni, menaxhimi i tregtisë elektronike është shumë i lehtë me Propars! Propars automatizon shumicën e proceseve të nevojshme dhe ju ndihmon të arrini sukses në tregtinë elektronike.
Në cilat kanale të tregtisë elektronike produktet e mia do të dalin në shitje me Propars?
Në tregjet më të mëdha dixhitale ku shumë shitës si N11, Gittigidiyor, Trendyol, Hepsiburada, Ebay, Amazon dhe Etsy shesin produktet e tyre, Propars automatikisht i vë produktet në shitje me një klik të vetëm.
Si do t'i transferoj produktet e mia në Propars?
Në mënyrë që produktet tuaja të dalin në shitje në shumë tregje të internetit, mjafton t'i transferoni ato në Propars vetëm një herë. Për këtë, bizneset e vogla me një numër të vogël produktesh mund të hyjnë lehtësisht në produktet e tyre duke përdorur modulin e Menaxhimit të Inventarit të Propars. Bizneset me shumë produkte mund të ngarkojnë skedarë XML që përmbajnë informacionin e produktit në Propars dhe të transferojnë mijëra produkte në Propars në pak sekonda.
Si mund të filloj të përdor Propars?
Ju mund të kërkoni një provë falas duke klikuar butonin 'Provo Falas' në këndin e sipërm të djathtë të secilës faqe dhe duke plotësuar formularin që hapet. Kur të arrijë kërkesa juaj, një përfaqësues i Propars do t'ju thërrasë menjëherë dhe ju do të filloni të përdorni Propars falas.
Bleva një paketë, a mund ta ndryshoj më vonë?
Po, mund të kaloni midis paketave në çdo kohë. Për të vazhduar me nevojat në ndryshim të biznesit tuaj, thjesht telefononi Propars!

Nuk mund të vendosësh?

Le t'ju ndihmojmë të vendosni.
Ju lutemi telefononi përfaqësuesin tonë të klientëve për paketat tona.

Integrimet e Tregut

  Nëse i shisni produktet në dyqanin tuaj në internet, do të fitoni shumë më tepër para. Po. Të gjithë e dinë këtë tani. Pronarët e dyqaneve që nuk arrinin dot me kohën dhe thoshin "Qendrat tregtare u hapën, interneti erdhi, tregtarët u zhdukën" filluan të kuptonin se nuk kishin zgjidhje tjetër veçse të futeshin në internet një nga një. Dhe me të vërtetë, interneti dhe shitja në internet është shpëtimtari juaj. Disa prej jush mund të zemërohen për këtë dhe të thonë: "Nga erdhi kjo, shitja në internet, tregtia elektronike, nuk e di se çfarë...". Pavarësisht nëse ju pëlqen apo jo, tregtia elektronike është e vetmja mënyrë për të mbijetuar dhe për të fituar më shumë. Ju pyesni pse? Sepse miliona klientë që janë me kilometra larg, që nuk mund të kalojnë para derës së dyqanit tuaj, po lundrojnë çdo ditë në internet. Nëse keni një dyqan në internet, miliona klientë që nuk mund të largohen më nga interneti falë telefonave inteligjentë, po ecin shumë herë nëpër derën e dyqanit tuaj në internet. Brenda pak ditësh e gjeni veten duke përgatitur porosi për Sivasin, Ankaranë dhe madje edhe fshatrat ku ngarkesat nuk shkojnë. Sipas statistikave të Propars, një dyqan që nuk merret me tregtinë elektronike dhe ka mesatarisht 500 produkte, rrit xhiron e tij me 35% në gjashtë muajt pas fillimit të tregtisë elektronike. Për më tepër, kjo është norma më e ulët e njohur. Ka shumë më të suksesshëm. Shumica e kompanive që fillojnë tregtinë elektronike fillojnë të marrin 1-2 porosi në ditë brenda 10-15 muajve nëse nuk bëjnë një gabim të shkaktuar prej tyre. * Klientët online janë shumë më pozitivë se ata që vijnë në dyqanin tuaj. Ata ju japin rezultate të larta kur marrin porosinë tuaj, të cilën e paketoni mirë dhe e dërgoni në 1-2 ditë; shumica e tyre nuk presin shumë; Atyre u mjafton një veprim i shpejtë dhe i butë. Mos i rezistoni tregtisë elektronike. Ejani dhe filloni të shisni produktet në dyqanin tuaj online, rrisni xhiron dhe fitimin tuaj.  

  Epo, cili është produkti në internet?a shitet realisht?

  shitjen e produkteve në internet ka dy mënyra:
  • Ndërtoni një faqe interneti dhe shisni produktet tuaja nga atje,
  • N11.com, po shkon, Hepsiurada.com Për t'u anëtarësuar në faqe të tilla si hapja e një dyqani dhe shitja e produkteve.

  Ndërtoni vetes një faqe dhe shisni produkte:

  Nëse sapo po filloni në tregtinë elektronike, kjo është një metodë paksa e vështirë për ju. Sepse ka miliona faqe në internet, që do të thotë se keni miliona konkurrentë. Sot, nuk është e lehtë të krijosh dhe menaxhosh një faqe interneti, të optimizosh SEO, të renditesh lart në faqet e kërkimit si Google. Është gjithashtu e kushtueshme. Kërkon ndarjen e një buxheti për reklamim dhe pagesën e shumë kompanive apo ekspertëve. Sepse nëse faqja juaj e internetit nuk është e përshtatshme për celularët, nuk ka një dizajn të bukur dhe të suksesshëm, ose nëse nuk renditen lart në Google, për fat të keq, nuk funksionon. Në vend që të bëni një investim dhe shpenzim të tillë kur filloni tregtinë elektronike, filloni fillimisht me atë më të lehtën. Pra opsioni tjetër. Sigurisht, ju duhet të keni një faqe të veçantë për ju, ne jemi në epokën moderne tani. Por ndërsa ju e bëni tregtinë tuaj elektronike lehtësisht me opsionin e dytë dhe fitoni para, ju do të kujdeseni për faqen tuaj me kalimin e kohës.

  Shitja e produkteve në faqe të tilla si N11, Gittigidiyor:

  Këtu është një mënyrë e lehtë dhe e lirë për të filluar tregtinë elektronike. Ka katër site të mëdha në Turqi ku mund të hyni dhe të shisni produkte. Ne i quajmë katër të mëdhenjtë mes nesh: •N11.com •Gittigidiyor.com •Hepsiburada.com •Sanalpazar.com Shumica e këtyre faqeve reklamohen në internet dhe në televizion me buxhete të mëdha për ju dhe tërheqin miliona klientë. Me fjalë të tjera, miliona klientë i vizitojnë këto faqe çdo ditë. në gatishmëri, me çmim të lirë duke pritur për ju. Gjithçka që duhet të bëni është të bëheni anëtarë në këto faqe dhe të hapni një dyqan virtual. Kjo është një mënyrë mjaft e lirë në krahasim me opsionin tjetër. Ata ju marrin një komision ndërsa bëni shitje dhe disa kërkojnë qira në dyqan; por numrat janë mjaft të mirë. Le të shkojmë te pika kryesore. Pas hapjes së një dyqani në këto faqe, fillojnë vështirësitë klasike të tregtisë elektronike. Ju duhet të postoni një reklamë për çdo produkt në dyqanin tuaj; të cilat mund të zgjasin ditë nëse keni qindra produkte. Ju duhet të identifikoni menjëherë produktet që janë jashtë stokit në dyqanin ose furnizuesin tuaj dhe t'i hiqni ato menjëherë. Sepse nëse nuk e anuloni një produkt që nuk e keni dhe vjen një porosi për atë produkt, klientët do të thyejnë rezultatin e dyqanit tuaj sepse nuk mund ta dërgoni menjëherë. Nëse keni qindra produkte, do ta përjetoni këtë shpesh, kështu që rezultati i dyqanit tuaj do të bjerë shumë dhe dyqani do të mbyllet nga faqja. Nëse keni hapur një dyqan në sajte të tjera, të cilin patjetër do ta hapni kur të shijoni shijen e frytshme të e-commerce, kur ka një shitje në një nga faqet, do t'ju duhet të vizitoni të gjitha faqet dhe të zvogëloni sasinë e stokut. e produktit të shitur me -1. Do të duhen ditë dhe orë për t'i bërë të gjitha këto gjëra me dorë, në vend që të fokusoheni në përgatitjen e porosive. Do të kaloni orë të tëra në kompjuter pasi ju duhet t'i përgjigjeni shpejt mesazheve të klientëve në hyrje. Dhe do të përjetoni shumë probleme më klasike të tregtisë elektronike si mijëra shitës të tjerë.

  Por mos u shqetësoni. sepse integrim ka një gjë të tillë.

  Çfarë është Integrimi i Tregut?

  Integrim afërsisht nënkupton lidhjen e dy platformave të punës. Një nga gjërat që funksionon këtu është programi i menaxhimit të tregtisë Propars; tjetri është një nga faqet si N11 ose Gittigidiyor. p në ProparsIntegrimet e vendeve Azar ka. Me fjalë të tjera, Propars N11 është i integruar me faqet e tregut që përmendëm, si Gittigidiyor, domethënë është i lidhur me vetveten, domethënë funksionon i lidhur. Propars ka integrimet në treg Duke u lidhur me këto sajte, ai bën të gjithë punën e vështirë për ju. Kërkesë integrimin e tregut ja çfarë do të thotë: Integrimi dhe kryerja e punës nga Propars! Nëse përdorni Propars, fillimisht do të ngarkoni listën tuaj të produkteve në Propars me ndihmën e një skedari XML ose Excel. Lista juaj e produkteve do të përfshijë gjithashtu emrat, kodet e aksioneve, sasitë e stokut, informacionin e detajuar dhe përshkrimet e produkteve. Më pas, Propars do të bëjë të gjithë punën e vështirë automatikisht dhe do të përdorë informacionin e produktit që keni ngarkuar për hapjen dhe mbylljen e reklamave në të gjitha këto faqe, përditësimin e stokut dhe shumë të tjera, dhe nuk do t'ju duhet të punoni.

  Çfarë është XML? XML është një lloj skedari që duket si një skedar Excel siç e njohim ne, por ruhet në internet, jo në një kompjuter. Në përgjithësi, furnitorët tuaj do të kenë XML. Kur përdorni Propars, mjafton të kërkoni një XML nga furnitorët tuaj për produktet që keni dhe ta ngarkoni atë në Propars. Nëse nuk keni XML, mund të përdorni gjithashtu një skedar Excel me informacionin e produktit. Në këtë mënyrë, informacioni i produktit tuaj ngarkohet në Propars në masë menjëherë. Nëse nuk keni një numër të madh produktesh, mund t'i regjistroni produktet tuaja një nga një në Propars përpara se të filloni.